You are currently viewing Poissmeesteõhtu ülesanded ja nende jäädvustamine

Poissmeesteõhtu ülesanded ja nende jäädvustamine

Poissmeesteõhtu ülesanded ja nende jäädvustamine

Poissmeeste õhtut korraldatakse tulevasele peigmehele tema viimase õhtu vaba ning vallalisena tähistamiseks. See traditsioon on olnud Euroopas sajandeid.

Vähem teatakse aga, et vanarahva tarkuse järgi olenes sellest õhtust, kuidas poissmehel kogu edasine elu koos kaasaga edeneb. Usutakse, et õhtul korraldatud katsete edukas läbimine toob kaasa eduka abielu.

Peigmehi pannakse proovile ka tänapäeval. Mida taibukamad ja ettevõtlikumad on poissmehe sõbrad, seda huvitavam ning meeldejäävam saab see õhtu olema.

Selleks õhtuks ideede kogumine

Poissmeeste õhtu planeerijatel on vaja plaanitud üritused kindlasti hoolikalt ette valmistada. Lisaks on vaja ka kaaskorraldajatega kokku leppida, mis on nii iga ürituse, kui kogu õhtu eesmärk.

Kordaläinud poissmeeste õhtu tagab:

  • pikaajalisem tegevuste ette planeerimine,
  • peigmehe eelistatud tegevuste ja soovide meeles pidamine,
  • kõigile osalejatele üritusest jäävad head mälestused…
  • … millest ei ole häbi ka aastaid hiljem rääkida 🙂

Häid mälestusi aitavad hiljem meenutada ka erinevad jäädvustused, nii fotodena kui videotena.

Valmistage kindlasti oma sõbrale iga saavutuse eest ka vastavat oskust tõendav tunnistus. Oluline on aga see, et teete kõik koos midagi sellist, mida te varem teinud ei ole – nii on see õhtu alati meenutamist väärt.

Pange peakangelane proovile

Poissmees ja tema oskused tuleks hea maitse piirides korralikult proovile panna. Ta hakkab tulevikus ju enda kaasa ja pere eest hoolt kandma, ning peab üllatusteks valmis olema.

Seda võib teha kõikvõimalikes kohtades – viige ta näiteks mõnele ehitusobjektile, et siis vaadata, kas peigmees saab ikka näiteks elementaarse naelalöömisega ja saagimisega hakkama.

Kas peakangelaseks on seikluslikuma hingega inimene? Leidke giid ja viige ta metsa! Pakkige lihtsalt oma kotid, võtke kaasa vajalik ning unustage koos argipäeva rutiin.

Kogemustega giidi abiga saate testida ka tema ellujäämisoskusi.

Lõkke süütamine ilma tikkudeta või kuuseokstest telgi ehitamine on tegevused, mida jõuab edukalt teha lühikese matka käigus.

Viige ta lahingusse!

Poissmeeste peo teeb meeldejäävaks ka sõbralik paintballi lahing. Kus siis veel peigmehe oskused paremini proovile panna kui mitte lahinguväljal?

Poissmeeste peoks on võimalik korraldada temaatilisem üritus, kui lihtsalt paintballi mängimine meeskondadena.

Võimalik on läbi mängida näiteks isamehe või peiupoisi vabastamine pantvangistajate käest.

Või kehastuda kogu seltskonnaga tulevase peigmehe lemmik- ja vastasmeeskondadeks …

Lahingu käigus on võimalik välja elada ka oma emotsioonid sõbra abiellumise üle, mida tavaelus ehk nii mänguliselt teha ei saa.

Kas poissmeeste õhtu pidu peaks kestma hommikuni?

Sõltub teie peigmehe ja seltskonna eelistustest – miks ka mitte! Otsustades poissmeeste õhtu jaoks pühendada terve päeva, on vaja peale aktiivsemat tegevust vahelduseks midagi lõõgastavamat.

Nii võib olla peale päeva aktiivsemat üritust sobilik lõõgastav saunaskäik koos maitsva õhtusöögiga. Ning kuhu edasi? Tõenäoliselt peole või rahulikumale koosistumisele.

 

Kuidas jäädvustada poissmeeste üritust?

Üritus tasub jäädvustada fotodena ja videotena, parima võimaliku video suurusega. Tehnika areneb kiirelt, ning praegu standardina leviv Full HD video ei tundu viie aasta pärast vaadates enam nii tore. Jäädvustuste mõte on meenutada neid mälestusi hiljemgi koos sõpradega. Ning parima foto sõpradest koos sooviks ju välja trükkida ja raamida?

Palgake fotograaf

Kõige parem lahendus on palgata fotograaf, kas mõneks õhtu ürituseks või kogu ajaks. Pildistamine ja filmimine nõuab tähelepanu, ning kõrvalseisjast fotograafil on selleks kõige paremad võimalused.

Pildistage kaasasolevate mobiilidega erinevate nurkade alt

Fotograafi puudumisel on lihtsaim variant paljude piltide saamiseks need ise teha.

Paljud mobiiltelefonid teevad kõrge resolutsiooniga detailseid fotosid, mõned salvestavad ka 4K videot.

Samsungi “S” seeria telefonid, näiteks hetkel, 2017. sügisel uusim Samsung S8 on pildistamiseks ja filmimiseks ideaalne valik.

Sättige enda telefoni kaamera kõige kõrgemale võimalikule resolutsioonile juba üritusele eelneval päeval.

Kasutage seikluskaameraid nagu GoPro

Kõikjale kinnitatavad väikesed seikluskaamerad on parim valik põnevate videote tegemiseks. Kaitsekorpuses GoPro kaamera võib kinnitada metsa mineku ajal otsmikule või mõne kaasas oleva asja külge. Kaitsva korpuse kasutamine tagab kaamerale ka veekindluse ja vastupidavuse näiteks erinevate tabamuste eest.

Pidage meeles, et peale video salvestamist peab keegi selle ka kokku monteerima! See on väga ajamahukas tegevus, kui soov on videoklipp muusikaga samasse takti monteerida.

Monteerimiseks sobib iga i7 protsessoriga laua- või sülearvuti.

NB! Mitte mingil juhul ärge korraldage poissmeeste õhtut vahetult enne pulmapäeva!

Kuigi laialdaselt on levinud arusaam, et poissmeeste pidu peaks toimuma täpselt enne pulmi, ei ole see hea mõte. Tehke see pidu eelmisel nädalavahetusel või varemgi.

“Hommikul otse pulma” kujutlus sobib pigem ekraanile, kui pärisellu.

Peale korralikku lahingut, tralli ja möllu, korraldage peo lõpetuseks ka tseremoonia, mille jooksul antakse peigmehele üle medal, mis tõendab peigmehe valmisolekut abieluks.

Poissmees, kes on ületanud kõik teel olevad raskused, on naise võtmise jaoks valmis!

Artikli avaldamist toetas e-pood www.kaup24.ee